Migros Kimin, Sahibi Kim ? Hangi Ülkenin Markası - Kimin Bu
İsviçre Markaları

Migros Sahibi Kim ?

Migros Marketin Sahibi Kim ?

Migros, 1925 yılında İsviçre’nin Zürih kentinde Gottlieb Duttweiler tarafından özel girişim olarak kurulmuştur. Şuan da İsviçre’nin en büyük perakende, süpermarket zinciri ve en büyük işverenidir. Bunun yanı sıra Migros dünyadaki en büyük 40 perakende şirketten biridir.

Migros Türk olarak 1954 yılında Türkiye pazarına girmiştir. Migros Türk hisselerinin yüzde 15,37’si Kenan Investments’a aittir. Anadolu Grubu 2017’de Moonlight Capital’a ait olan hisseleri satın alarak Migros’taki payını yüzde 50’ye çıkarmıştır.

Ülke İsvİçre
Ülke Bayrağı
Kuruluş Tarihi 1925
Kurucu Gottlieb Duttweiler
Alan/Sektör Süper Market
Çalışan Sayısı 94.276 (2013)

Migros Hangi Ülkenin Markasıdır?

Migros 1925 yılında İsviçre’de kurulmuştur. İsviçre’nin en büyük perakende, süpermarket zinciri ve en büyük işverenidir. Migros Türk olarak 1954 yılında Türkiye pazarına girmiştir.

Migros Sahibi Kim ?

Şirket 1925 yılında İsviçre’nin Zürih kentinde Gottlieb Duttweiler tarafından özel girişim olarak kurulmuştur. Türkiye’nin sahibi ise Anadolu Grubu olarak bilinir.

Migros Anlamı Nedir ?

MİGROS adı, yarı toptancı manasına gelen Ml-GROS kelime lerinden meydana getirilmiştir. Gottlieb Duttweiller ismindeki bir müteşebbis tarafından kurulan bu teşekkül, ilk defa 25 Ağustos 1925 tarihinde İsviçrenin Zürich şehrinde faaliyete geçmiştir.

kiminbu

Türkiye'nin Bilgi Platformu | Kimin Bu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu