Türk Markaları

THY Kimin

Türk Hava Yolları Sahibi Kim ? Hangi Ülkenin

Türkiye’nin ulusal hava yolu şirketi olan Türk Hava Yolları’nın merkezi İstanbul’dadır. Türk Hava Yolları’nın uçuş ağı  Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’ya gibi birçok kıtaya ve ülkeye uzanmaktadır.

Ülke TÜRKİYE
Ülke Bayrağı türkiye markaları nelerdir
Kuruluş Tarihi 20 Mayıs 1933
Kurucu Akio Morita – Masaru Ibuka
Alan/Sektör Hava Yolları
Çalışan Sayısı 47.000 +

THY Hangi Ülkenin Markasıdır?

16 Şubat 1925 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin havacılık sanayisini kurmak amacıyla kurulan THY bir Türk markasıdır.

THY Kimin ?

Türk Hava Yollarının hissedarları şu şekildedir ;

– Türkiye Varlık Fonu (A Grubu Nama) – Halka Açık A Grubu – T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı C Grubu

Aktif yönetim ve icra kurulu başkanlığı görevini ise Bilal Ekşi üstlenmektedir. İcra Komitesi Başkanlık görevini ise Ahmet Bolat üstlenmektedir.

THY Nerelere Uçuyor ?

Skytrax tarafından 6 kere arka arkaya Avrupa’nın en nitelikli ve en iyi hava yolu şirketi seçilen Türk Hava Yolları ; Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu, Kuzey Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’ya uçmaktadır.

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu