Alman Markaları

Miele Kimin?

Miele Markasının Sahibi Kim ? Hangi Ülkenin?

Miele, 1899 yılında Carl Miele ve Reinhard Zinkann tarafından kurulmuştur ve kurulduğu günden bu yana aile tarafından işletilen bir şirket olarak kalmıştır. Yüksek kaliteli ev aletleri ve ticari ekipmanlar üreten bir Alman markasıdır.

Ülke Almanya
Ülke Bayrağı
Kuruluş Tarihi 1 Temmuz 1899
Kurucu Carl Miele ve Reinhard Zinkann
Alan/Sektör Beyaz Eşya
Çalışan Sayısı 23.322 (2022)

Miele Hangi Ülkenin Markasıdır?

1899 yılında Miele ve Zinkann aileleri tarafından kurulan Miele bir Alman markasıdır.

Miele Sahibi Kim ?

Miele şirketi, 1899 yılında Carl Miele ve Reinhard Zinkann tarafından kurulmuştur. Başlangıçta “Meteor” adı olarak bilinen Miele, daha sonra Carl Miele’nin adının bir parçasını alarak adını değiştirmiştir. Ancak şirketin sahipliği aynı kalmış, sahiplik oranları Carl Miele ve Reinhard Zinkann arasında sırasıyla %51.1 ve %48.9 olarak bölünmüştür.

Miele Nerede Üretiliyor?

Miele ürünleri, çoğunlukla Almanya’daki fabrikalarında üretilir. Şirketin Almanya’da birçok farklı yerde fabrikaları bulunmakta ve tüm bileşenlerini doğrudan bu 12 fabrikasından birinde üretmektedir. Almanya dışında, Miele’nin Çin ve İsviçre’de de üretim tesisleri bulunmaktadır. Almanya’daki üretim tesisleri arasında Gütersloh, Lehrte, Oelde ve Warendorf (Plastik Teknoloji Merkezi) yer almaktadır. Ayrıca, Avusturya’da Bürmoos, Romanya’da Brasov ve Çek Cumhuriyeti’nde Uničov’da fabrikaları vardır​​​​. Miele, Bad Hersfeld, Essen, Sindelfingen ve Neuhausen am Rhein gibi önde gelen diğer üretim yerlerinde de ev aletleri üretir​​.

Miele Ürünleri Kaç Yıl Garantilidir?

Her bir Miele cihazı, en az 20 yıl dayanacak şekilde üretilmektedir​.

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu