Türk Markaları

Trendyol Kimin

Trendyol Sahibi Kim ?

Trendyol, merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu, dünyanın sayılı e-ticaret şirketlerinden biridir.

Trendyol, 2010’da moda olarak hedefleyen bir alışveriş (e-ticaret) sitesi olarak kuruldu. Ürün ve hizmetleri genişleterek pazaryeri modeline geçti. Moda, elektronik, ev ve mobilya, gıda, anne-çocuk, kozmetik gibi birçok kategoride günde 1 milyondan fazla paketi müşterilerine ulaştırıyor.

30 milyondan fazla toplam müşterisi ve 45 milyondan fazla kez indirilen bir mobil uygulamaya sahip.

Ülke TÜRKİYE
Ülke Bayrağı
Kuruluş Tarihi 2010
Kurucu Demet Mutlu
Alan/Sektör Alışveriş Sitesi
Çalışan Sayısı 1,1 Miyon

Trendyol Sahibi Kim ?

E-Ticaret devi olan Trendyol, 2010’da moda olarak hedefleyen bir alışveriş (e-ticaret) sitesi olarak Demet Mutlu tarafından kurulan bir Türk markasıdır.

Trendyol Alt Kuruluşları

Trendyol Tech

Trednyol Tech, 2019’da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından AR-GE Merkezi olarak onaylandı. Trendyol Tech tarafından yapılan işlemler; doğal dil işleme, gerçek zamanlı veri analizi, makine ve derin öğrenme, görüntü işleme, veri görselleştirme, metin benzerliği gibi alanlarda büyük veri hizmeti sağlamaktadır.

Dolap

2016 yılında ikinci el ürün satış sitesi olarak kurulan Dolap, 2018 yılında satın alınarak Trendyol Group’a katıldı. 200 farklı kategoride 25 milyon ürün var. 500 bin üyesi bulunan Dolap, 2022’de 5 milyar liralık satış hacmi hedefliyor. Siteye günde 120 bin ürün yükleniyor.

İkinci el ürün pazarında, Türkiye’de ikinci el satış pazarının lider platformlardan biri haline gelen Dolap’ta, bugün  1.4 milyon aktif bireysel satın yapan kullanıcı bulunuyor.

Trendyol Express

Trendyol’un 2018 yılında kurduğu kargo taşıma ağı Trendyol Express, teknolojiden aldığı güç ile teslimat kalitesini gün geçtikçe arttırmaya devam ediyor.

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu