Türk Markaları

Gittigidiyor Kimin

Gittigidiyor Sahibi Kim ?

GittiGidiyor.com 2001 yılında Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş tarafından kurulan yeni, ikinci el ürün satışları ve açık artırmaları olan ve bu işlemler için de komisyon alan bir e-ticaret sitesidir. 2007 yılında dünyanın en büyük e-ticaret sitesi eBay, GittiGidiyor’a ortak olmuştur. 2011 yılında ise eBay GittiGidiyor’un %93 hissesini satın almıştır. GittiGidiyor’da 4.000 kategoride binlerce ürünün satışı bulunmaktadır.

Ülke Türkiye
Ülke Bayrağı türkiye markaları nelerdir
Kuruluş Tarihi 5 Şubat 2001
Kurucu Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu, Tolga Kabataş
Alan/Sektör Online Alışveriş Sitesi
Üye Sayısı 28 milyon (2019)

GittiGidiyor Hangi Ülkenin Markasıdır?

Türkiye’nin lider e-ticareti platformlarından biri olan Gittigidiyor 2001 yılında Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş tarafından kurulan bir Türk Markasıdır.

GittiGidiyor Sahibi Kim ?

GittiGidiyor.com 2001 yılında Serkan Borançılı, Burak Divanlıoğlu ve Tolga Kabataş tarafından kurulmuştur. 2007 yılında dünyanın en büyük e-ticaret sitesi eBay, GittiGidiyor’a ortak olmuştur. 2011 yılında ise eBay GittiGidiyor’un %93 hissesini satın almıştır ve böylelikle GittiGidiyor tam anlamıyla eBay ailesine katılmıştır.

Gittigidiyor Neden Kapanıyor?

2011 yılında Gittigidiyor’un yüzde 93’ünü alan eBay, 2016 yılında da hisselerin tamamını almıştı. eBay, yaptığı yazılı açıklamada Türkiye iştirakı GittiGidiyor’u kapatacağını duyurdu.

eBay’in Türkiye’de süregelen rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerini durduracağını üzülerek ifade etti.

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu