Türk Markaları

Sleepy Kimin?

Sleepy Sahibi Kim? Hangi Ülkenin?

Sleepy markası Türkiye’de bilinen bir bebek bezi markasıdır ve Hayat Kimya Sanayi A.Ş. tarafından 1991 yılında  üretilmeye başlanmıştır. Hayat Kimya, Türkiye merkezli bir şirkettir ve birçok farklı kategoriye ait temizlik, hijyen ve ev bakım ürünleri üretmektedir.

Ülke TÜRKİYE
Ülke Bayrağı türkiye markaları nelerdir
Kuruluş Tarihi 1991
Kurucu Hayat Kimya Sanayi A.Ş
Alan/Sektör Temizlik
Çalışan Sayısı 8.000+

Sleepy Hangi Ülkenin Markasıdır?

1991 yılında Hayat Kimya Sanayi A.Ş. tarafından kurulan Sleepy bir Türk markasıdır.

Sleepy Sahibi Kim ?

Sleepy markası Hayat Kimya Sanayi A.Ş. tarafından 1991 yılında üretilmeye başlanmıştır.

Hayat Kimya Sanayi A.Ş.’nin kurucusu, Kişisel Temizlikten Ev Temizliğine, Kağıttan Ambalaja kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren Hayat Holding’in de kurucularındandır: Mehmet Turgut Yaşar ve ailesidir. Hayat Kimya, Yaşar ailesi tarafından 1987 yılında kurulmuştur ve bugün birçok ülkede faaliyet göstermektedir. Hayat Holding ve bağlı şirketleri, Yaşar ailesi tarafından yönetilmeye devam etmektedir.

Sleepy Nerede Üretiliyor?

Sleepy, Hayat Kimya Sanayı A.Ş. tarafından üretilmektedir. Hayat Kimya, Türkiye’de ve dünyada birçok üretim tesisi bulunmaktadır. Türkiye’de, Kocaeli, Tekirdağ ve Mersin’de büyük üretim tesisleri bulunmaktadır. Aynı zamanda, Hayat Kimya, Türkiye dışında da birçok ülkede üretim tesislerine sahiptir. Örneğin; Mısır, Rusya, Nijerya gibi ülkelerde de üretim tesisleri bulunmaktadır.

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu