Türk Markaları

Opet Kimin?

Opet Sahibi Kim? Hangi Ülkenin?

1992 yılında Öztürk Group Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk tarafından kurulan Opet, 2002 yılı sonunda Koç Holding Enerji Grubu’nun %50’sine ortak olduğu OPET, kuruluşundan bu yana alt yapı yatırımlarına ağırlık vermiştir.

Ülke Türkiye
Ülke Bayrağı türkiye markaları nelerdir
Kuruluş Tarihi 1992
Kurucu Koç Holding – Öztürk Grubu
Alan/Sektör Petrol
Çalışan Sayısı +900

Opet Hangi Ülkenin Markasıdır?

1992 yılında Öztürk Group tarafından kurulan OPET daha sonra Koç Holding Ortaklığı ile yoluna devam eden bir Tük Markasıdır.

OPET Sahibi Kim?

Lider petrol ofisi şirketi olan OPET Öztürkler Limited Şirketi’ni kuran Fikret Öztürk eşi Nurten Öztürk ile birlikte Öztürkler Limited’i kısa sürede büyüterek pek çok madeni yağ ve akaryakıt markasının bayiliklerini alır. 2002 yılında Türkiye’nin en büyük holdingi olan Koç Holding, OPET’in yüzde 50 hissesini satın alarak Öztürk çiftine ortak oldu.

OPET Şirketinin Kaç Petrol İstasyonu Var?

Hâlen Türkiye’nin 2. büyük akaryakıt dağıtım şirketi olan OPET’in SUNPET markası ile birlikte 1600’ün üzerinde istasyonu bulunmaktadır.

OPET ne zaman kuruldu?

Türkiye’nin lider petrol ofisi olan OPET 1982 yılında öğretmenlikten istifa ederek iş dünyasına atılan Fikret Öztürk tarafından Mersin’de kuruldu..

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu