Türk Markaları

TOGG Hangi Ülkenin Otomobili

TOGG Ne Zaman Çıkacak? TOGG Fiyatları 2022

6 farklı hisseder ile ortak kurulan ilk yerli elektrikli otomobil markası olan TOGG 25 Haziran 2018 tarihinden bu yana geliştirilme faaliyetlerine son hız devam etmektedir.

Ülke Türkiye
Ülke Bayrağı türkiye markaları nelerdir
Kuruluş Tarihi 25 Haziran 2018
Kurucu Anadolu Grubu – BMC – Kök Grubu – Türkcell – Zorlu Holding – TOBB
Alan/Sektör Otomobil
Çalışan Sayısı 4.323

TOGG Hangi Ülkenin Otomobil Markasıdır?

25 Haziran 2018 yılında kuruluşundan kısa bir süre sonra üretim faaliyetlerine başlayan, TOGG şirketi bir Türk markasıdır.

TOGG Sahibi Kim ?

Hissedarları şu şeklide olan: Anadolu Grubu (%19), BMC (%19), Kök Grubu (%19), Türkcell (%19), Zorlu Holding (%19) ve TOBB (%5) TOGG şirketinin başındaki en kilit kişilerden biri olan ve aynı zamanda şirketin icra kurulu başkanlığını üstlenen Gürcan Karakaş liderliğinde yoluna devam etmektedir.

TOGG Açılımı

TOGG Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kısaltmasıdır. Türkiye’de yerli otomobil üretebilmek için birlikte çalışma kararı alan şirket ve kuruluşlar Kasım 2017’de açıklandı.

TOGG Nerede Üretiliyor?

Bursa’nın Gemlik ilçesinde üretim faaliyetlerinde devam eden TOGG marka araçların tekerleklerinin asfalta basması için üretim çalışmaları son hız devam ediliyor.

TOGG Hangi Modeller ile Piyasaya Çıkacak ?

Sedan ve SUV modelleri ile piyasaya çıkmayı planlayan elektrikli TOGG marka araçların, 2030 yılına kadar birçok farklı paket ve sınıf duyurması da bekleniyor.

TOGG Ne Zaman Çıkacak ?

Türkiye’nin %100 elektrikli otomobil markası olan TOGG 2023 yılının ilk üç ayında otomobilin trafiğe çıkacağı söylenmektedir. Ayrıca 29 Ekim 2022 Tarihinde açılışının yapılması bekleniyor.

Yerli Otomobil TOGG Fiyatı Ne Olacak ?

Türkiye’nin ilk %100 elektrikli otomobil markası olan TOGG, Başlangıç fiyatı olarak 600 bin TL bandında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Farklı model ve yüksek sınıf modelleri ise 750 bin – 1 milyon TL arası fiyatlarıyla piyasada yer bulacak gibi gözüküyor.

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu