Alman Markaları

Persil Kimin?

Persil Markasının Sahibi Kim ? Hangi Ülkenin

Persil, 1907 yılında Almanya’da Henkel tarafından kurulmuştur. Persil, dünyanın ilk kendi kendini çözünen çamaşır deterjanı olarak bilinir. Adını, bileşenlerinden olan “Perborat” ve “Silikat”ın ilk hecelerinden alır.

Ülke Almanya
Ülke Bayrağı
Kuruluş Tarihi 1907
Kurucu Henkel
Alan/Sektör Bulaşık Temizleyicisi
Çalışan Sayısı 47,753 (2011)
Resmi Sitesi https://www.persil.com.tr/

Persil Hangi Ülkenin Markasıdır?

1907 yılında Henkel şirketi tarafından üretilen Persil  bir Alman markasıdır.

Persil’in Sahibi Kim?

Persil, Henkel şirketi bünyesindedir. Henkel AG & Company, KGaA, bünyesinde deterjan, parfüm, boya vb. ürünler üreten çok uluslu şirkettir. Henkel şirketinin CEO’luğunu Hans Vans Bylen üstlenirken Yönetim Kurulu Başkanlığını ise Bagel-Trah üstlenmektedir.

Persil Nerede Üretiliyor?

Persil, aslen Almanya’da Henkel şirketi tarafından üretilmeye başlandı. Ancak yıllar içinde marka uluslararası bir üne kavuştu ve birçok ülkede tanındı. Bu nedenle, Persil deterjanı şu anda dünyanın birçok yerinde farklı tesislerde üretilmektedir.

Persil israil malı mı?

Persil İsrail malı değildir. Persil, Almanya kökenli bir markadır ve ilk olarak 1907 yılında Alman kimya şirketi Henkel tarafından üretilmiştir. Ancak, Persil uluslararası bir marka haline gelmiş olup dünyanın birçok ülkesinde satılmaktadır. Bu nedenle, ürünler farklı ülkelerde de üretilebilmektedir. Fakat asıl kökeni Almanya’dır.

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu