İngiliz Markaları

Omo Kimin?

Omo Markasının Sahibi Kim ? Hangi Ülkenin

Omo, 1959 yılından itibaren Unilever bünyesinde üretilen bir deterjan markasıdır. Omo, Türkiye’de 1960 yılında satılmaya başlanmıştır. Bazı ülkelerde Surf adıyla satılmaktadır. ABD’ de markanın tüm hakları Sun Products şirketine aittir.

Ülke İngiltere
Ülke Bayrağı
Kuruluş Tarihi 1959
Kurucu Unilever
Alan/Sektör Deterjan
Çalışan Sayısı 172.000 (2015)

Omo şirketi hangi ülkeye ait?

“Omo” şirketi aslında bir şirket değil, Unilever’e ait bir çamaşır deterjanı markasıdır. Unilever ise çok uluslu bir şirkettir ve ana merkezleri İngiltere (Londra) ve Hollanda (Rotterdam) olmak üzere iki merkezde bulunmaktadır. Bu nedenle, Omo markası Unilever’e ait olduğu için, marka esasen hem İngiltere’ye hem de Hollanda’ya aittir. Ancak Omo markası birçok ülkede farklı isimlerle bilinir. Örneğin, Birleşik Krallık’ta “Persil” adıyla bilinir.

Omo Sahibi Kim ?

Omo, 1959 yılından itibaren Unilever şirketine ait bir çamaşır deterjanı markasıdır. Unilever, tüketici ürünleri alanında faaliyet gösteren çok uluslu bir şirkettir ve birçok ünlü markaya sahiptir. Bu nedenle, Omo’nun sahibi Unilever’dir.

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu