Amerikan Markaları

Ford Hangi Ülkenin Otomobili

Ford Sahibi Kim ? Hangi Ülkenin

Ford Motor CompanyHenry Ford tarafından Highland Park, Michigan, ABD’de 16 Haziran 1903 tarihinde kuruldu. Şu anda merkezi Dearborn, Michigan’da olan ‘Ford Motor Company’ otomobil dünyasında payı en fazla olan şirketlerden birisidir.

ÜlkeABD
Ülke Bayrağı
Kuruluş Tarihi16 Haziran 1903
KurucusuHenry Ford
Alan/SektörOtomobil
Çalışan Sayısı186.000(2020)

Ford Hangi Ülkenin ?

Dünyanın lider otomotiv şirketi olan Ford Motor Company, 6 kıtada 200 pazarda araç üretip, dağıtan bir Amerikan Markasıdır.

Ford Sahibi Kim ?

1903 Yılında Henry Ford Tarafından Kurulan ‘Ford Motor Company’ Günümüzde Jim Farley Tarafından Yönetilmektedir.

Henry Ford

Ford Nerede Üretiliyor?

Ford Amerika Birleşik Devletleri En Başta Olmak Üzere Birçok Ülkede Üretim Faaliyetlerine Devam Etmektedir. Ülkemizde İse Gölcük’te Üretilmektedir.

Ford Amblem

Ford Amblemi Ne Anlama Geliyor?

Ford ambleminde kullanılan oval şekil, 1912 yılından itibaren Ford markasının güvenilir ve ekonomik gücünü  göstermek için  kullanılmıştır.  Ford amblemindeki mavi, şirketin ne kadar güçlü ne kadar mükemmel ve ne kadar zarif olduğunu sembolize eder. Beyaz renk ise asalet ve saflığı ön plana çıkarmaktadır. Günümüzde Ford markasının amblemi, en çok bilinen araba amblemleri arasında yer almaktadır

Ford Araba Modelleri

Otomobil ve Tır sektöründe dünya devi olan Ford markasının Türkiye’de belli başlı modelleri ile varlığını sürdürmektedir.

  • Focus
  • Mondeo
  • Transit
  • Tourneo
  • Mustang
  • Fiesta

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu