Türk Markaları

Dimes Kimin?

Dimes Kimin? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim?

Dimes, 1958 yılında Mustafa Vasfi Diren tarafından Tokat ‘ta kurulmuş olan bir meyve suyu üreticisi şirketidir. Dimes, Türkiye’nin en tanınmış ve en büyük meyve suyu üreticilerinden biridir.

Ülke türkiye
Ülke Bayrağı türkiye markaları nelerdir
Kuruluş Tarihi 1958
Kurucu Mustafa Vasfi Diren
Alan/Sektör İçecek
Çalışan Sayısı 900

Dimes Hangi Ülkenin Markasıdır?

Dimes 1958 yılında Mustafa Vasfi Diren tarafından Tokat’ta kurulan bir Türk Markasıdır.

Dimes Sahibi Kim?

Dimes, 1958 yılında Tokat’ta Mustafa Vasfi Diren tarafından kurulmuştur. Başlangıçta bir aile şirketi olarak faaliyet gösteren Dimes, zamanla Türkiye’nin önde gelen meyve suyu ve gıda üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Dimes Holding Yönetim Kurulu Başkanı ise Orhan Ziya Diren’dir.

Dimes Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

Dimes ilk olarak 1958 yılında Türkiye’nin Tokat ilinde ortaya çıkmıştır.

Dimes İsrail Malı mı?

Hayır, Dimes İsrail markası değildir. Dimes 1958 yılında Mustafa Vasfi Diren tarafından Tokat’ta kurulan bir Türk Markasıdır.

Dimes nerede üretiliyor?

Dimes’in kurucusu olan Mustafa Vasfi Diren, DİMES’in ilk tohumlarını kendi evinde atmıştır ve 1963 yılında yerel sermaye ile Türkiye’nin ilk yerli meyve suyunu Tokat fabrikasında üretmiştir. Dimes şirketinin bugün ise toplam 3 fabrikası bulunmaktadır ve Türkiye’nin en büyük meyve suyu üreticisi olarak bilinmektedir.

Dimes’in üretim tesisleri, modern teknolojiyle donatılmış olup, ürünlerin kalitesini ve güvenliğini sağlamak için gerekli sertifikalara ve standartlara sahiptir. Şirket, sürdürülebilir tarım ve üretim anlayışıyla da bilinir.

Dimes, hangi ülkelere ihracat yapmaktadır?

Dimes, ihracatının %26’sını, en çok ihracat yaptığı ilk üç ülkeden biri olan Hong Kong’un yanı sıra Japonya, Çin, Hong Kong, Malezya ve Filipinler gibi Uzak Doğu ülkelerine  gerçekleştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu