Amerikan Markaları

Cappy Kimin?

Cappy Sahibi Kim ? Nerenin Malı, Hangi Ülkeye Ait

Cappy” markası, Coca-Cola Company’nin sahip olduğu bir meyve suyu markasıdır. Cappy, 1979 yılında tanıtılmıştır. O tarihten bu yana birçok ülkede popüler bir meyve suyu markası olarak bilinmektedir.  Bu marka, çeşitli meyve suları ve meyve suyu karışımları üretir. Coca-Cola Company, dünya genelinde birçok içecek markasının sahibidir ve Cappy, bu portföylerinden sadece biridir.

Ülke ABD
Ülke Bayrağı
Kuruluş Tarihi 1979
Sahibi Asa Griggs Candler
Alan/Sektör İçecek
Çalışan Sayısı 86.200(2019)

Cappy Hangi Ülkenin Markasıdır?

 1979 yılında Coca Cola Company tarafından üretilmeye başlanan Cappy bir Amerikan markasıdır.

Cappy Sahibi Kim?

Cappy” markası, Coca-Cola Company’nin sahip olduğu bir meyve suyu markasıdır. Coca-Cola Company, 1886 yılında John S. Pemberton tarafından Atlanta, Georgia’da kuruldu. Başlangıçta Pemberton, Coca-Cola’yı bir tonik olarak sattı. Asa Candler, 1891 yılında şirketi Pemberton’dan satın aldı ve Coca-Cola’nın ulusal dağıtımını başlattı.

Coca-Cola Company şu anda halka açık bir şirkettir, bu nedenle hissedarları vardır. En büyük hissedarlardan bazıları bireyler, yatırım fonları ve diğer kurumsal yatırımcılardır. Ancak, şirketin belli bir “sahibi” yoktur; hissedarlar şirketin sahipliğini temsil ederler.

Cappy Nerede Üretiliyor?

Cappy asıl olarak Amerika’da üretilmektedir. Bunun yanı sıra birçok ülkede farklı üretim tesislerinde üretiliyor. Coca-Cola Company, global bir şirket olup dünyanın birçok bölgesinde üretim tesislerine sahiptir. Bu nedenle Cappy’nin üretildiği yer, tüketicinin bulunduğu ülkeye veya bölgeye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örneğin, Türkiye’de tüketilen Cappy, Türkiye’deki Coca-Cola fabrikalarında üretiliyor olabilir.

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu