Netflix'te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Aksiyon Filmi - Kimin Bu
Sahibi Kim

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 10 Aksiyon Filmi

World War Z

Özet: Gerry Lane iki kızı ve sevgili eşiyle mutlu bir hayat sürdüren bir aile babasıdır. Bir gün arabaları trafikte sıkıştığında her zamankinden farklı olarak yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu fark ederler. Tehlike hızla yaklaşmaktadır…

Oyuncu Kadrosunda Brad PittMireille EnosElyes Gabel gibi oyuncularından da bulunduğu World War Z en iyi modern zaman aksiyon filmlerinden biridir.

IMDB: 7/10  Metacritic: %63

Fragmanı İzlemek İçin !

Zamana Karşı

Özet: 25 yaşına gelen insanların, yaşlanmayı durdurmak için var güçleriyle çalışmak zorunda olduğu bir gelecekte geçen filmde, zaman gerçekten para ve güç demek.

Amanda SeyfriedJustin TimberlakeCillian Murphy gibi profesyonel bir cast ekibine sahip olan ‘Zamana Karşı’ filmi zamanın en özgü en yenilikçi aksiyon filmlerinden biridir.

IMDB: 6,7  Metacritic: %53

Fragmanı İzlemek İçin !!!

Baby Driver (Tam Gaz)

Özet: Baby genç yaşına rağmen oldukça deneyimli bir sürücüdür. Genç görünümü yüzünden Baby lakabını alan adam banka soyguncuları için sürücülük hizmeti vermektedir.

Baby Driver, Basit bir hikayeye sahip olsa da kamera açıları, oyunculuklar ve aksiyon sahneleri ile izleyiciye 2 saatlik soluksuz bir tecrübe sunmaktadır.

IMDB: 7,6  Metacritic: %86

Fragmanı İzlemek İçin !!!

Batman Kara Şovalye

Özet: Kara Şövalye, halk için büyük bir tehdit oluşturan Joker’in ortaya çıkması ile kaosa dönen Gotham Sokakları’nın yeniden kurtarıcılığını üstlenen Batman’in hikayesini konu ediyor.

Nolan’ın klasik filmlerinden olan Kara Şovalye, Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart  gibi yıldızlar geçiti diyebileceğimiz bir oyuncu kadrosuna sahiptir. Heath Ledger’ın Joker rolünü oynamaktan çıkıp, yaşaması filmi çok daha yükseğe taşıyarak filmi tarihin en iyi filmlerinden biri yapmaktadır.

IMDB: 9/10  Metacritic: %84

Fragmanı İzlemek İçin !!!

Matrix

Bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik… Biri rüya, diğeri ise Matrix! 

Keanu Reeves’in kariyerindeki belki de en önemli filmlerden birisi olan Matrix, zamanında insanları o kadar etkilemiş olmalı ki, izleyen seyirciler hala günümüzde bilim kurgu ile aksiyonu bu kadar güzel sentezleyen başka bir film bulamamaktadır. Zamanında insanları komplo teorileri üretmeye iten ve ilgi çekici konusuyla izleyebileceğiniz en iyi aksiyon filmlerindendir.

IMDB: 8,7  Metacritic: %73

Fragmanı İzlemek İçin !!!

John Wick Trilogy

Özet: John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur.

Aksiyon Filmleri listesi yapıp da John Wick’i koymamak gerçekten olmazdı, John Wick’in 3 filmi de son zamanlarda insanların en favori aksiyon filmlerinden birisi olmuştur. Aksiyon severlerin kesinlikle izlemesi gereken filmlerden birisidir. Sizin de en favori aksiyon filminiz olabilir. Kim Bilir ?

IMDB: 7,4  Metacritic: %68

Fragmanı İzlemek İçin !!!

Keskin Nişancı

Özet: Cesur bir asker olarak tanınan Chris Kyle, yoğun savaş ortamının hüküm sürdüğü Irak’a silah arkadaşlarını korumak için gönderilir. Kyle gerçekten keskin bir nişancıdır ve isabetli atışlarıyla savaş alanında pek çok hayatı kurtarır. Cephede adeta bir efsaneye dönüşür. Ama şöhreti çok geçmeden düşman hatlarında da yayılınca, bu sefer kendisi hedef haline gelecektir… Öte yandan, her ne kadar profesyonel bir asker de olsa zihni, Amerika’da evde bıraktıklarıyla meşguldür…

Bir Keskin nişancının yaşadıklarını anlatan ‘Keskin Nişancı’ filmi içerdiği birçok etkileyici ve vurucu sahneleriyle 2014 yılında sinema severleri çok derinden etkilemiştir. Hikayenin ise gerçek bir hikayeye dayanması filmin vuruculuğunu 2 katına çıkararak, çoğu seyircinin gözyaşı dökmesine sebep olmuştur.

IMDB: 7,3  Metacritic: %72

Fragmanı İzlemek İçin !!!

Mad Max Fury Road ( Çılgın Max )

Mad Max: Fury Road’da, zorlu geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır.

1979 yılında sinemalarda boy gösteren Efsane Aksiyon filmi Mad Max filminin günümüze uyarlanarak 2016 yılında seyircileriyle buluşmuştur. Birçok eleştirmen tarafından tam not alan ‘Mad Max Fury Road’ 2016 yılının en iyi aksiyon filmi seçilmiştir.

IMDB: 8,1  Metacritic: %73

Fragmanı İzlemek İçin !!!

Kill Bill Vol.1 ve Vol.2

Aykırı yönetmen Quentin Tarantino’nun ‘Rezervuar Köpekleri’yle başlayan başarılı kariyerinin en önemli yapıtlarından biri olan film, uzak doğu dövüş filmlerinden beslendiği estetik harikası bir yapım.
Kill Bill Vol.1 ve Vol.2 filmleri de bazılarına göre Tarantino’nun en iyi filmidir. Katana temasını en başarılı şekilde sinemaya taşıyan Kill Bill serisi yakın dövüş filmlerinin mihenk taşı olarak gösterilmektedir. İzlemeyenlerin çok fazla şey kaçırdığını düşündüğümüz Kill Bill serisini ilk boş zamanınızda izlemelisiniz.
IMDB: 8,2  Metacritic: %83

Fragmanı İzlemek İçin !!!

V For Vandetta

Özet: V,  2020 yılında ve İngiltere’de geçiyor. Ülke, son derece baskıcı bir toplum düzenini yaşamaktadır. Türlü yasaklar ve engellerle idare edilen halk, şiddet yanlısı bir konuma gelmiştir. Bu kargaşanın orta yerinde görünen gizemli V, belaya bulaşmış masum bir kadın olan Evey’i kurtarır. Ancak bu kurtarış, tam da ulusun kurtuluşunu temsil eder çünkü onun davranışı aslında toplumun uyanışını tetikleyen ve başkaldırıyı başlatan unsurdur.

Sadece Aksiyon değil aynı zamanda toplumu fazla kez iğneleyici şekilde eleştiren bu klasik film Alan Moore’un romanından uyarlanan son derece epik bir hikayeye sahiptir. Kesinlikle izlenmesi gereken bir filmdir. İzledikten sonra etkisinden kolay kolay çıkamayacağınız filmlerin arasındadır.

IMDB: 8,2  Metacritic: %62

Fragmanı İzlemek İçin !!!

 

 

 

kiminbu

Türkiye'nin Bilgi Platformu | Kimin Bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu