İngiliz Markaları

Marlboro Kimin?

Marlboro Sahibi Kim? Hangi Ülkeye Ait?

Marlboro, Amerika kökenli bir sigara markasıdır. ABD sınırları içerisinde üretimi Philip Morris USA (Altria şirketinin bir parçası) tarafından yapılırken, ABD dışında üretimini Philip Morris International (Altria ile bağlantısı olmayan bir şirket) gerçekleştirmektedir.

Philip Morris, tütün ve sigara endüstrisinde dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir ve Marlboro, şirketin en tanınmış ve en çok satılan sigara markalarından biridir.

Ülke amerika birleşik devletleri
Ülke Bayrağı Amerikan Markaları
Kuruluş Tarihi 1924
Kurucu Philip Morris International
Alan/Sektör Tütün
Çalışan Sayısı 70.000+
Resmi Sitesi marlbora.com

Marlboro Hangi Ülkenin Markasıdır?

1924 yılında Philip Morris International adlı şirket tarafından piyasaya sürülen Marlboro, bir Amerikan Markasıdır.

Marlboro Sahibi Kim?

Marlboro markası, Philip Morris International adlı şirketin sahipliğindedir. Philip Morris, tütün ve sigara endüstrisinde dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir ve Marlboro, şirketin en tanınmış ve en çok satılan sigara markalarından biridir.

Marlboro Türk Pazarına Ne Zaman Girmiştir?

1984 yılında Marlboro tekel tarafından ithal edilmesiyle Türkiye pazarına girmiştir fakat 1994 yılında dağıtım hakları tekelden alınıp PHILSA’ya verilmiştir. PHILSA 1991 yılında Philip Morris’in %75 ve Sabancı Holding’in %25 ortaklığıyla kurulmuştur.
PMI’ın Türkiye’deki fabrikası PHILSA ismiyle İzmir’in Torbalı ilçesinde 1992 yılının sonlarına doğru faaliyetlerine başlamıştır. Verilere göre bu fabrikada dakikada 20.000 adet sigara üretilmektedir. PHILSA’nın merkezi Küçükçamlıca’da bulunmaktadır.

Yusuf Efe

Bir üniversite öğrencisi olarak yazılarımı ve dolayısıyla düşüncelerimi sizinle paylaşıyorum. Bu paylaşım sürecinden büyük keyif alıyorum..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu