Dünyanın En Zengin 10 İnsanı 2022 - Kimin Bu
Sahibi Kim

Dünyanın En Zengin 10 İnsanı

2022 Dünyanın En Zengin 10 İnsanı Kimdir ?

Dünya’nın en zengin insanı unvanını 219 Milyar Dolar ile elinde bulunduran Elon Musk, Tesla ve SpaceX gibi elinde bulundurduğu teknolojiye öncü olan markalar sayesinde servetine servet katmaya devam etmektedir.

Başlangıçta Amazon sadece kitap satmak amacıyla kurulan bir E-ticaret platformu iken, günümüzde kurucusu Jeff Bezos’a 171 Milyar Dolar getiren Dünya’nın en büyük E-ticaret platformlarıdan biridir.

Louis Vuitton, Givenchy, Dior gibi tekstil ve moda dünyasında ağır iz bırakan şirketlerin sahibi olmasıyla birlikte birçok yatırımı olan Bernard Arnault 158 Milyar Dolarlık serveti ile Dünya’nın en zengin üçüncü insanıdır.

Günümüzde kullandığımız birçok bilgisiyarın yazılım sistemi Windows’u geliştiren Bill Gates birçok yazılımcıya ve ayrıca yazar olmasıyla da birçok edebiyat insanına öncü olmuştur. Bill Gates’in ise net serveti 129 Milyar Dolardır.

20.Yüzyılın en başarılı iş adamlarından ve en büyük yatırımcılarından biri olan Warren Buffet Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO’su ve en büyük hissedarıdır. Net serveti ise 118 Milyar Dolardır.

Sergey Brin ile birlikte günümüzde skalası hayal edilemeyecek kadar büyük olan web arama motoru Google şirketini kuran Larry Page, 111 Milyar Dolar net servete sahiptir.

Google’ın bir diğer kurucu ortağı olan Sergey Brin günümüzde 107 Milyar Dolar net servete sahip olan bir yazılımcı, girişimci ve milyarderdir.

Veritabanı yazılımı firması Oracle’ın kurucusu ve CEO’su olan Larry Ellison’un net serveti 106 Milyar Dolardan fazladır.

Microsoft’un 2000 yılından beri yönetim kurulu başkanı olan Amerikan iş adamı 91.4 Milyar Dolarlık net serveti ile dünyanın en zengin iş adamlarından biridir.

Hint milyarder iş adamı ve Reliance Industries’nın yönetim kurulu başkanı olan Mukesh Ambani 90.7 Milyar Dolarlık serveti ile Dünya’nın en zengin onuncu insanıdır.

 

 

 

 

 

kiminbu

Türkiye'nin Bilgi Platformu | Kimin Bu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu